Proszę o pomoc w rozwiązaniu zadań ze zdjęcia ;D Nie musi być wyszstko wystarczy nawet pare zadań daje naaj

2. Transport wody i soli mineralnych w układzie gleba-roślina-powietrze zachodzi w trzech etapach: I etap-pobieranie z gleby i transport w poprzek tkanek korzenia Woda i sole mineralne są transportowane przez komórki kory pierwotnej do walca osiowego a stamtąd do wnętrza elementów przewodzących. II etap-transport elementami przewodzącymi  drewna z korzeni przez łodygę do liści Woda i sole mineralne są przenoszone z korzeni do liści przez elementy przewodzące w łodydze.Odbywa się on dzięki transpiracji, parciu korzeniowemu oraz właściwościom tkanki przewodzącej   III etap-transport przez tkanki liścia zakończony transpiracją Polega  na przemieszczeniu się substancji od wiązek przewodzących przez komórki miękiszu do aparatów szparkowych gdzie kończy się wyparowywaniem wody z powierzchni liścia.Część niezużytej wody i soli mineralnych może być usunięta na zewnątrz liścia 3. Faza pęcznienia- w fazie tej następuje intensywne pochłanianie wody. Powoduje to,że  nasiona pęcznieją, a intensywność oddychania gwałtownie wzrasta Faza kataboliczna-na drodze hydrolizy zostają uruchomione substancje zapasowe tkanki odżywczej,które stają się rozpuszczalne w wodzie i przyswajalne dla zarodka. Faza anaboliczna-w fazie tej dalszemu wzrostowi i rozwojowi zarodka towarzyszy synteza nowych składników komórki. 4. 1). Stadium wegetatywne Etapy: wzrost i rozwój zarodkowy,kiełkowanie nasion,wzrost wegetatywny 2). Stadium generatywne Etapy: kwitnienie,owocowanie,starzenie się i obumieranie rośliny 5. Fototropizm- kierunek wzrostu wyznaczany jest przez kierunek padającego światła.Może być on dodatni np.kiedy pędy roślin wyginają się w stronę światła,lub ujemny jak u korzeni,które,rosnąc zginają się w stronę przeciwną niż źródło światła.  Heliotropizm-zjawisko obracania się części roślin w kierunku słońca Hydrotropizm-reakcja ruchowa roślin wywołana działaniem wody lub wilgoci Geotropizm-reakcja ruchowa roślin na zmianę ich położenia względem wektora grawitacji. geotropizm dodatni(korzeń rosnący w kierunku działania siły grawitacji ) oraz ujemny(łodyga rosnąca w kierunku przeciwnym). Termotropizm-ruch wzrostowy  roślin pod wpływem zmian temperatur Tigmotropizm- reakcja ruchowa roślin wywołana bodźcem mechanicznym Światło różnego pochodzenia- fototropizm Światło słoneczne-heliotropizm Siła grawitacji- geotropizm Bodziec mechaniczny-tigmotropizm Różnica temperatury-termotropizm Substancja chemiczna-chemotropizm 6. Auksyny wpływają na wzrost wydłużeniowy komórek.W zależności od stężenia pobudzają lub hamują wzrost organu.Poszczególne organy rośliny różnią się wrażliwością na stężenie auksyn.Najbardziej wrażliwy jest korzeń,a najmniej pęd główny.Auksyny wywołują zjawisko dominacji wierzchołkowej polegającej na tym,że pęd główny rozwija się szybciej niż pęd boczny.Auksyny powodują powstawanie korzeni bocznych i przybyszowych. U niektórych gatunków roślin powodują powstawanie owoców partenokarpicznych, czyli pozbawionych nasion powstałych bez zapłodnienia kwiatów.Auksyny opóźniają opadanie liści.